وبلاگ

دلایل برتری موکت در بین کفپوش ها

دلایل برتری موکت در بین کفپوش ها | آقای موکت

دلایل برتری موکت در بین کفپوش ها

اگر در خرید کفپوش برای ساختمان خود مردد هستید توصیه می شود که مطلب زیر در مورد دلایل برتری موکت در بین کفپوش ها را مطالعه کنید.

اگرچه دکوراسیون و طراحی داخلی از دیرباز در میان مردم جایگاه ویژه ای داشته است اما این موضوع امروزه اهمیت بسیار بیشتری پیدا کرده است و به دغدغه تمام مردم جامعه تبدیل شده است به گونه ای که می توان گفت اصلی ترین فاکتور برای خرید لوازم خانگی سازگاری و هماهنگی آن با دکوراسیون محیط مورد نظر است. امروزه نمی توان به سادگی از نقش موکت در دکوراسیون داخلی گذشت. اگر چه با پیشرفت و توسعه علم و صنایع مدرن و تولید انواع کفپوش ها می توان انتخاب های بی شماری داشت اما موکت ها همچنان جز محبوب ترین کفپوش ها در محیط های مسکونی و اداری به حساب می آیند. در کشور ایران نیز از زمان قاجاریان استفاده از موکت باب شده و تا به امروز همچنان بر محبوبیت آن افزوده می شود. پیشرفت تکنولوژی در صنعت موکت سازی نیز دلیل محکمی برای محبوبیت روزافزون آن شده است و امروزه تقریبا در تمام محیط های اداری و مسکونی از موکت ها در دکوراسیون داخلی استفاده می شود

موکت بهترین و مقرون به صرفه ترین کفپوش

موکت بهترین و مقرون به صرفه ترین کفپوش

مهم ترین دلایل برتری موکت در بین کفپوش ها

همانطور که گفته شد امروزه انواع کفپوش های مختلف مانند سرامیک ها، پارکت ها و… در طرح ها، مدل ها و اندازه های مختلف با قیمت های متنوع در دسترس مردم قرار دارد اما همچنان می توان ادعا کرد که موکت ها به عنوان محبوب ترین کفپوش ها شناخته می شوند. از جمله مهمترین دلایل برتری موکت در بین کفپوش ها را می توان به شرح زیر بیان کرد:

قیمت مناسب

موکت ها در مقایسه با سایر کفپوش دارای قیمت بسیار مناسب تری هستند و در قیمت ها و کیفیت های مختلفی در دسترس افراد هستند و تمام اقشار جامعه توان خرید آن را خواهند داشت. این کفپوش ها همچنین نصب بسیار راحت تری در مقایسه با سرامیک، پارکت و… دارند و حتی تعویض و جایگزین کردن آن نیز نمی تواند هزینه های بسیار زیادی داشته باشد. همچنین موکت ها در مقایسه با سایر کفپوش ها راحت تر در دسترس افراد قرار می گیرند

انواع طرح موکت

انواع طرح موکت

تنوع در طرح و رنگ

یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند برتری موکت بر انواع کفپوش های دیگر را ثابت کند تنوع بالا در رنگ و طرح آنها است. همانطور که گفته شد تکنولوژی های صنعت موکت پیشرفت فوق العاده ای داشته اند و همین امر سبب شده است که بتوان آنها را در طرح ها و رنگ های متعددی تولید کرد. با توجه به آنکه مواد تولید کننده موکت ها انواع الیاف ها هستند و قابلیت رنگ پذیری بالایی دارند، برخلاف دیگر کفپوش ها می توان تنوع رنگ و طرح بالایی را در آن مشاهده کرد. تنوع رنگ و طرح می تواند به افراد اجازه بدهد که انتخاب های بسیار زیادی داشته باشند و بتوانند بر اساس سلیقه و ذائقه خود کفپوش مورد نظر خود را انتخاب کنند.

عایق صدا و حرارت

با توجه به آنکه موکت ها دارای بافت نرم تری نسبت به سنگ، سرامیک و پارکت هستند می توان احساس راحتی بیشتری با آن داشت. همچنین این کفپوش ها در فصول سرد سال بر خلاف سنگ و سرامیک سرما را به بدن افراد منتقل نمی کنند و می توانند در گرم شدن کف محیط موثر باشند. موکت ها جاذب هستند و زمانی که بر روی آنها راه بروید و یا لوازمی را جابجا کنید می تواند صدا را به خود جذب کند.

امنیت بالا

کفپوش های مختلف مانند پارکت ها، سرامیک ها و … در مقایسه با موکت امنیت کمتری دارند از این نظر که این کفپوش می توانند باعث لغزیدن افراد شوند و موجب آسیب ها و خسارات مختلفی گردند. خصوصا برای محل هایی که افراد سالخورده یا کودکان تردد بالایی دارند موکت ها بهترین گزینه از نظر تامین امنیت هستند. با توجه به آنکه موکت ها نرم هستند حتی اگر افراد بر روی آن زمین بخورند احتمال آسیب دیدگی کمتری وجود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *